26

Autorius:  iš Siloso gamyba

advance range web

Silosuojamų pašarų fermentaciją galima nukreipti naudinga linkme, panaudojus siloso inokuliantus.

Visų pirma reikia suvokti, kad jei nebus laikomasi siloso geros gamybos praktikos reikalavimų, rezultatas gali būti netoks, kokio tikėtasi.

Bet kartu su gera siloso gamybos technologija ir tinkamais, kokybiškais inokuliantais pasiekiamas aukštos kokybės silosas.

Inokuliantai – siloso priedai, kurių pagrindą sudaro pieno rūgšties bakterijos. Jie skirti fermentacijos procesams valdyti.

„ADVANCE“ biologinių siloso inokuliantų sudėtyje esantys pieno rūgščių bakterijų štamai yra specialiai atrinkti tam, kad jie greitai daugintųsi ir pagamintų silose kuo daugiau pieno rūgšties bei kuo greičiau sumažintų jo pH. Jie pagerina siloso fermentaciją ir sumažina pašaro maisto medžiagų nuostolius.

Be pieno rūgštį produkuojančių bakterijų priede yra celiuliozę skaidančių fermentų. Pastarieji ardo augalų ląstelių sieneles, išskirdami iš sudėtinių angliavandenių cukrų ir taip sudarydami palankesnes sąlygas pieno rūgšties bakterijoms gaminti pieno rūgštį. Taip pat šios novatoriškos fermentų formulės padeda žymiai padidinti apdorojamų pašarų virškinamumą.

Pieno rūgšties bakterijos yra dviejų rūšių: homofermentatyvinės ir heterofermentatyvinės. Homofermentatyvinių pieno rūgšties bakterijų pagrindinis fermentacijos produktas yra pieno rūgštis. Heterofermentatyvinės bakterijos be pieno rūgšties gamina didesnį kiekį acto. Acto rūgštis yra mielių ir pelėsių inhibitorius, mažinantis siloso gedimo riziką atidarius siloso saugyklą šėrimo periodu. Todėl „ADVANCE“ inokuliantų sudėtyje nustatytu santykiu yra ir homofermentatyvinių, ir heterofermentatyvinių pieno rūgšties bakterijų. Taip pasiekiama dviguba nauda: pagerinama siloso fermentacija ir išsaugoma daugiau maisto medžiagų bei sumažinamas pašaro kaitimas ir gedimas, pradėjus jį šerti.

Svarbiausia yra ekonominė inokuliantų nauda, nes dėl geresnės siloso kokybės, geresnio skonio, didesnio pašaro maisto medžiagų virškinamumo ir įsisavinimo padidėja gyvulių produktyvumas, pagerėja produkcijos kokybė.

Daugelis ūkių turi vieną problemą, tai inokuliantų įterpimas į gaminamą silosą. Dažname ūkyje naudojama įterpimo sistema, tai laistytuvas ar vienoks ar kitoks purkštuvas. Su šiomis technologijomis sunkiai paskirstomas tolygus inokuliantų įterpimas į gaminamą pašarą, taip sumažėja ir efektyvumas. Taigi matydami, inokuliantų įterpimo problemą, radome šiuolaikišką būdą, kaip ją išspręsti. Tai Vokietijos gamintojo inokuliantų įterpėjas. Nesudėtingas, lengvai suprantamas įrenginys kiekvienam, kuris lengvai montuojamas tiek ant savaeigio smulkintuvo ar rinktuvinės priekabos, taip pat ant ruloninio preso. Šis inokuliantų įterpėjas efektyviai naudojamas keliolikoje Lietuvos ūkių, o svarbiausia už tikrai prieinamą kainą!

Pilną informaciją apie Micron Bio-Systems produktą Jums suteiks UAB “Ž. Ū. projektai“ (oficialus „Micron Bio-Systems“ atstovas) direktorius:

Robertas Miliūnas

tel. +370 670 23070

robertas@zuprojektai.lt